• Úvodní stránka
  • Lyžařské vleky
  • Bazény
  • Volný čas
  • Ubytování
  • Služby

IC Kořenov

e-mail: info[at]korenovsko·cz
tel./fax: 483 399 094
mobil: 605 549 545

Adresa

Petr Guth
Poštovní 620
468 61 Desná v Jiz. horách

INTERHOME

přímá rezervace ubytování v domech v ČR, Evropě i světě.

Vítejte

Okolí infocentra v létě

Kořenov najdeme v nejvýchodnější části Jizerských hor v těsném sousedství Krkonoš a hranic s Polskem. Je tvořen dříve samostatnými obcemi – Rejdice, Příchovice, Kořenov, Polubný a Jizerka – s průměrnou nadmořskou výškou 750 m.

Díky své poloze je skvělým místem k zimní i letní dovolené. V blízkém okolí leží známá jizerskohorská a krkonošská zimní střediska, jako jsou Příchovice, Harrachov, Paseky či Rokytnice nad Jizerou. Pro běžkaře jsou k dispozici kilometry dobře upravených stop.

V létě si na své přijdou jak pěší turisté, tak cykloturisté, neboť oblast nabízí velké množství značených turistických cest a udržovaných cyklostezek. Také samotná obec poskytuje řadu příležitostí k aktivnímu i pasivnímu způsobu trávení volného času. V okruhu padesáti kilometrů se nachází krajské město Liberec, město skla a bižuterie Jablonec nad Nisou, polská Jelení Hora a  nejznámější zimní středisko v polských Krkonoších Karpacz. Na české straně pak Špindlerův Mlýn a Vrchlabí.

Okolí infocentra v zimě  Okolí infocentra v zimě

Co najdete na těchto stránkách

Informace o oblasti a okolí, především z hlediska možností rekreace a využití volného času a v neposlední řadě přehled ubytovatelů.

V dohledné době se chystá internetová verze plánu Kořenova, který je již nyní možné zakoupit spolu s (v současné době) unikátní mapou Jizerských hor a Krkonoš.